DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.10.2022 13:25:50 

Psi ze záchytné stanice Vyškov

Kavalírka

Vítejte na stránce psivyskov.wbs.cz v sekci Kavalírka

 

 

Moji milí přátelé a pejskaři, moc Vás prosím, otevřete své srdíčko a přispějte nám do sbírky na operaci této krásné kavalírky. Přišla do záchytných kotců dne 3.9.2012. Byla nalezena ještě s pejskem u dálnice směr Vyškov Kroměříž. Fenečka je velmi milá, přátelská a komunikativní, ale bohužel její zdravotní stav je vážný. Po konzultaci a prohlídce jejího zdravotního stavu s Vyškovským veterinářem MVDr. Ivem Hylákem má tato fenečka bohužel nádor pochvy, silný zánět v uších, je neskutečně podvyživená... a je nutné ji operovat. Fenečka má přerostlý a vylámaný chrup (ale zuby jinak hezké - dle nichž se odhadlo, že je to ještě mladá fenka), byla pravděpodobně držena v kotci čistě pro množitele na štěňata - o čem svědší i stav jejího břicha a bradavky. Doufáme, že ji odstraníme nádor pochvy, vykastrujeme a pro jistotu odebereme celou mléčnou žlázu, vyléčíme ouška a pokusíme se jí dát celou do pořádku. Jak již bylo zmíněno, fenečka je vážně milá a dobrák od kosti a i přes veškerou nepřízeň osudu si druhou šanci zaslouží. Prosím všechny, kdo by nám finanče pomohl přispět na její operaci (která proběhne již tento pátek dopoledne 7.9.2012), prosím kontaktujte mne - Michaela Malcherová - Tesky@seznam.cz. Celá léčba je zatím odhadem a i se všemi veterinárními sponzorskými slevami stanovena na minimálně 6 000 Kč (pokud se nevyskytnou zdravotní komplikace). Děkuji všem, kteří pomohou a prosíme o přeposlání tohoto příspěvku dále. To ale není vše, fenečka bude potřebovat také najít nějakého nového pána nebo někoho, kdo by se jí během její léčby ujal. Děkujeme

 

Již máme dostatek peněžních prostředků na uskutečnění operace! Všichni jste naprosto báječní! Již nemusíte na operaci přispívat. Zde budu přidávat informace o zdravotním stavu fenky.

 

Penízky už neposílejte :-)

 

Ke dni 20.9. máme vybráno celkem 17 600 Kč, které budou použity na operaci a další léčebné výlohy fenky kavalírky. Pokud nebude tato finanční částka vyčerpána, zbytek peněz bude věnován pro ostatní potřeby pejsků v záchytných kotcích.

 

7.9. Pátek ráno - je fenka již na klinice a čekáme na krevní výsledky. Byl zjištěn další nádor na děložním krčku a trošku šelest na srdíčku. Objeven i nádor na mléčné žláze. Fenka si svojí milou a přátelskou povahou již získala celý personál kliniky VYVET.

 

 - 11:10 - Kavalírka je po všech předoperačních testech a jde na operaci. Snad to vše zvládne. Začali jsme jí říkat Andělka. Sestřičky na klinice jí říkají Beruška :-)

 - 14:00 - Kavalírka má po operaci!!! Již je vzhůru a snad to nejhorší má za sebou. Byl ji odebrán nádor mléčné žlázy velikosti lískového ořechu, nádor v rohu děložním velikosti malého pomeranče, a nádor pochvy byl naštěstí tukový a i ten je pryč. Další dny zatím stráví na klinice. Mléčná žláza se jí nakonec prozatím neodebrala.

 

Fotografie z operace:

Foto 1: Kavalírka napojená na monitor

Foto 2: Během operace s lékaři

Foto 3: Děloha

Foto 4: Odstraňování novotvaru na pochvě

Foto 5: Odstraněná děloha s novotvarem, uprostřed tukový novotvar z pochvy, v levo novotvar z mléčné žlázy

Foto 6: Fenka po operaci

Foto 7: Hnisavý zánět v uších.

 

10.9. Pondělí - Kavalírka je po operaci veselá, milá a přátelská a překvapivě velmi čistotná. Má se velmi dobře, ale ještě na klinice alespoň do úterý zůstane, neboť se jí aktuálně léčí silný zánět v uších. Jelikož má kavalírka zvětšené srdíčko a trošku šelest (toto se prý vyskytuje u kavalírů velmi často), bude muset doživotně brát prášky. Ale ona to i tak zvládne! Dále si vybírá krmivo, netušíme, na co byla zvyklá, ale kapsičky a granulky zatím moc nechce, ale buchty, ty miluje :-D

Foto z kliniky dne 10.9.2012 (fenka má již po operaci).

11.9. kavalírka odjede do náhradní rodiny na rekonvalescenci a jakmile bude mít léčbu za sebou, půjde již do nové rodiny do Bukové u Boskovic!!! Je to úžasné, bude mít tak skvělou rodinu, že lepší si snad ani nemůžeme přát. Společnost jí bude dělat kromě lidských přátel i jedna kavalíří slečna!!! Bude mít obrovskou zahradu pro sebe, doma několik pelíšků a naprosto bezkonkurenční společnest. Mám za ni ohromnou radost!!! 

11.9. 14:30 hodin. Kavalírka opustikla kliniku a odjela do Drnovic do náhradní rodiny na rekonvalescenci. Prozatím jsme z příspěvků uhradili léčebné výlohy za kavalírku v celkové hodnotě 10.413 Kč. Jsem velmi ráda, že se nám podařilo vybrat více korunek. Věřím, že doposud vybraná částka postačí na celkovou léčbu, která ještě není u konce.

14.9. - pátek : Přišla zpráva z histologie. Všechny nádory jsou nezhoubné a prognóza fenky je příznivá!!!

21.9. - pátek: Si Andělku odvezli do nového domova její noví majitelé. Společnost jí bude dělat ještě jedna kavalíří kastrovaná slečna :-)

21.9. - pátek: Uhrazeny další léky pro Andělku v hodnotě 1647 Kč

 

Foto z dočasné péče v rekonvalescenci - úplně prokoukla :-)

 

Foto: Kavalírka v novém domově

 

Na operaci přispěli a zároveň velmi děkujeme:

400 Kč paní Mencnerová

2 000 Kč paní Vorlová

300 Kč paní Slováčková

500 Kč slečna Krejčová

100 Kč pan Průcha

700 Kč slečna Procházková

500 Kč paní Sommerová Hana

1 000 Kč paní Sommerová Gabriela

1 000 Kč paní Slováková

1 000 Kč paní Škatulářová

500 Kč paní Ondroušková

400 Kč paní Volesová

500 Kč paní Králová

300 Kč slečna Gregorová

500 Kč paní Špatná

200 Kč paní Mocová

600 Kč paní Novoměstská

1 000 Kč paní Jarošová

200 Kč pan Bosser

500 Kč paní Němcová

500 Kč slečna Bezděková

200 Kč slečna Šeinerová

500 Kč paní Synková

500 Kč paní Švecová

300 Kč paní Brunclíková

100 Kč pan Bodiš

500 Kč paní Chelíková

500 Kč paní Poláchová

200 Kč paní Formánková

300 Kč pan Polách

500 Kč paní Lamkašová

500 Kč pan Sobotka

500 Kč manželé Jurkovi

300 Kč pan Ondra

 

Foto po příchodu do záchytné stanice ze dne 4.9. 2012 (foto v záchytných kotcích - fenka před operací).